آشنایی با لینولئیک اسید های چرب ضروری در قهوه


لینولئیک اسید متعلق به یکی از دو خانواده اسیدهای چرب ضروری است. این یعنی خود بدن نمی‌تواند آن را سنتز «تولید» کند و باید آن را از غذاها به دست آورد . در یک رژیم غذایی خوب، وجود میزان مناسب این اسید چرب ضروری است. در تحقیقاتی که روی موش های آزمایشگاهی انجام شد، دیده شد که میزان کم این اسید چرب سبب ریزش موها، پوسته پوسته شدن پوست و تاخیر در بهبود زخم ها می شود. همچنین بسیاری از پزشکان بر این باورند که در پوست بیماران مبتلا به آکنه، میزان اسید لینولئیک به‌طور چشم­گیری کمتر از حد نرمال است. همچنین مطالعات متعدد نشان دادند که مکمل لینولئیک اسید مزدوج سبب کاهش وزن و کاهش توده‌ی چربی در کوتاه مدت در انسان می‌شود. میزان لینولئیک اسید در قهوه کم نیست و گنجاندن نوشیدنی های قهوه در رژیم غذایی می تواند بخشی از نیاز بدن به این اسید چرب ضروری را تأمین کند. البته در روش های دم آوری مثل کمکس که فیلتر کاغذی (ضخیم) استفاده می شوند، میزان این اسید بسیار کمتر می شود؛ چرا که کاغذ بسیاری از ترکیبات موجود در قهوه را جذب می کند. 
در مواد خوراکی دیگر نیز لینولئیک اسید یافت می شود. این اسید به­‌ صورت طبیعی در چربی شیر و فرآورده­‌های لبنی مانند ماست، کره و پنیر یافت می‌­شود و به خانواده اسیدهای چرب امگا 6 تعلق دارد.

سایر تعریف ها و توصیف هایی که از لینولئیک اسید شد را آیا می توان به قهوه تعمیم داد؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم قهوه بدون ترکیبات و ساختار های شیمیایی درون خود هیچ ارزش و فایده ای ندارد. میزان این ترکیبات پس از رست (برشته کاری) به میزان قابل توجهی افزایش می یابند. چرا که فرآیند رست همان حرارت دادن به دانه های قهوه است و حرارت یکی از عوامل مهم واکنش های شیمیایی است. درون دانه های سبز در هنگام رست و پس از آن آنقدر واکنش های شیمایی رخ می دهد که بسیاری بر این باورند در دانه های سبز حدود 300 نوع ترکیبات شیمایی وجود دارد، اما این مقدار پس از رست به بیش از هزار نوع می رسد. تمام عطر و طعم های قهوه حاصل همین ساختار های شیمیایی اند، پس قهوه بدون ترکیبات شیمایی درون خود هیچ هویتی ندارد.

اگر هر روزه فواید مختلفی از قهوه بیان می کنند، به دلیل ترکیبات شیمایی بسیار زیاد درون آن است. امروزه روغن هایی در بازار به اسم روغن قهوه (coffee oil) موجود هستند که بخش قابل توجهی از آن ها لینولئیک اسید است. این روغن ها برای پوست و مو بسیار مفید اند، چرا همانطور که گفته شد کمبود این اسید چرب ضروری می تواند عواقب بدی برای پوست و مو به همراه داشته باشد. این به این معنا نیست که با یکبار نوشیدن قهوه به فواید آن دست می یابیم. بهتر آنست که روزانه نوشیدن قهوه را در برنامۀ غذایی خود بگنجانید تا به فواید قهوه در طول مدت زمان دست یابید.

به قلم احسان صرامی

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید