مطالب تخصصی

نحوه ی دم آوری قهوه به وسیله کمکس چگونه است ؟

 

 

در دنیای گستردۀ قهوه، ابزار های عصاره گیری قهوه هم گسترده اند و صد ها ابزار و روش برای عصاره گیری آن اختراع شده اند که هر کدام که وجه تمایز و ویژگی های شگفت انگیزی داشتند، به صنعت جهانی هدیه شدند و در بیشتر نقاط دنیا مورد استفاده قرار گرفتند. در این میان، کمکس ابزاریست که می توان گفت در میان تمامی قهوه دوستان قرن بیست و یک شناخته شده و عموماً محبوب است. قهوه دوستانی که قهوه را به خاطر لذت بخش بودن عطر وطعم هایش می نوشند، نه کافئین و انرژی بخشی آن. اگر می خواهید در مورد کمکس بیشتر بدانید این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

چگونه مانند یک باریستا اسپرسو درست کنیم

چگونه مانند یک باریستا اسپرسو درست کنیم

اگر جزء افرادی هستید که با اینکه از نوشیدن قهوه‌ی مورد علاقه شان در کافی شاپ لذت می‌برند، آرزو می‌کنند که بتوانند همان قهوه را در خانه هم درست کنند، باید بگوییم این مقاله برای شما نوشته شده است. قصد داریم تا در 2 بخش شما را با چگونگی درست کردن اسپرسویی با کیفیت بالا آشنا کنیم.

کیم اسنبلاک (Kim Ossenblock) و دنیلو لودی (Danilo Lodi) که هر دو سفیران قهوه در کارخانه‌ی ایتالیایی سازنده‌ی ماشین اسپرسو، دالاکورته (Dalla Corte) هستند، اسرار خلق اسپرسویی با کیفیت در خانه را با من به اشتراک گذاشتند.

برخلاف تصور، درست کردن اسپرسو کار چندان پیچیده ای نیست. با تجهیزات مناسب و دنبال کردن دستورالعمل قادر خواهید بود نوشیدنی قهوه‌ی خود را مانند یک باریستا و در منزل خودتان درست کنید.

 

 

 

 

آشنایی با قهوه‌ی تخصصی فیلیپین

آشنایی با قهوه‌ی تخصصی فیلیپین

کشور فیلیپین کشور تولید کننده‌ی قهوه است. توپوگرافی متفاوت و دامنه‌ی وسیع اقلیم‌ها در این کشور، فیلیپین را تبدیل به مکانی مناسب نه تنها برای پرورش ربوستا، بلکه عربیکا و لیبریکا نموده است. اما در طول سال‌های اخیر، این کشور حتی به اندازهی مورد نیاز مصرف خودش هم قهوه تولید نکرده است. آب و هوا و رشد سریع شهرسازی، بر صنعت قهوه تأثیرگذار بوده است.

اگرچه، شرایط در حال تغییر است. با افزایش همیاری و بهبود زیر ساخت‌ها، صنعت قهوه در حال احیا شدن و به طور خاص قهوه‌ی تخصصی در حال شناخته شدن هر چه بیشتر است.

 

 

 

سیلوستر دن سامونت، قهرمان مسابقات ملی باریستا فیلیپین در سال‌های 2016 و 2017. عکس از : Jake Olson

 

کالرکدینگ چیست ؟؟

 

کار کردن پشت یک بار حرفه ای که مشتریان بسیاری در طول روز دارد، به شدت نظم می طلبد. یک متصدی بار حرفه ای، همواره در کار خود به اصل پاکیزگی و نظم پایبند است و این یک نشانۀ حرفه ای بودن او به حساب می آید.

آیا تا به حال به عنوان متصدی بار برایتان پیش آمده که بطری های نوشیدنی ها را به اشتباه استفاده کنید؟ مثلاً بطری آب سیب را به اشتباه به جای بطری آب لیمو بردارید؟ چه راهکارهایی برای این مشکل در نظر دارید؟

برند سازی کافه به زبان ساده

 

در چند سال اخیر شغل کافه داری و رستوران داری، رشد بسیار چشمگیری داشته است و در شهر های بزرگ، در کنار یکدیگر کافی شاپ ها، رستوران ها، فست فودی ها و حتی قهوه فروشی های بسیاری باز شده اند که منوهایشان شلوغ است و در کار یکدیگر دخالت دارند. این را به خوبی از اسم هایشان می توان فهمید. کافه فست فود، کافه رستوران، کافه بیکری ( کافه نانوایی)، کافی شاپ، کافه بیسترو، کافه نوتلا بار، کافه پیتزا و ... . این شلوغی و زیاد بودن پهنای کاریشان در ظاهر عرصه را بر بسیاری از افراد تنگ کرده است؛ در حالی اگر مسیرهای درست جذب مشتری را بیابیم، اینگونه نخواهد بود. راه حل های گوناگونی وجود دارند که اگر شما کافه ای، رستورانی و یا آشپزخانه ای کوچک راه انداختید، مشتری های خودتان را جذب کنید. همۀ آن ها موجب می شود تا شما خود و کسب کارتان را در ذهن افراد ماندگار کنید. این که افراد باید چه چیزهایی از کسب و کارمان را به ذهن بسپارند و چگونه در ذهنشان ماندگار بماند، فرآیندیست که ما قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم.