مطالب تخصصی

انواع متفاوت پاکت بسته بندی قهوه‌ی رست شده

انواع متفاوت پاکت بسته بندی قهوه‌ی رست شده
اهمیت بسته بندی قهوه‌ی رست شده را نادیده نگیرید. اگر صاحب یک رستری و یا یک فروشگاه قهوه هستید، لازم است بدانید انتخاب شما در بسته بندی، بر تازگی قهوه، کاربردی بودن بسته، ایستایی آن در قفسه‌ها و در نهایت تصویری که از برندتان ایجاد می‌کنید بسیار مؤثر است. بسته بندی به عنوان ابزاری بسیار قدرتمند برای کسب و کار شما به شمار می‌رود. بنابراین آیا مطمئن هستید که بسته‌ی انتخابی‌تان بهترین گزینه‌ی ممکن است؟
نویسنده‌ی این مطلب، با دو فرد متخصص صحبت‌هایی در مورد انواع متفاوت پاکت‌های قهوه‌ی رست شده در بازار و مواردی که رسترها به هنگام انتخاب پاکت قهوه بایستی مد نظر قرار بگیرند داشته است: کارینا یه (Corina Ye) مدیر یکی از بخش‌های "MT Pak" که سازنده‌ی تخصصی پاکت‌های قهوه‌ی رست شده، و باربارا کروچ (Barbara Croce) مدیریت یک رستری در بریتانیا با نام "Gold Box" که مشتری کمپانی سازنده‌ی پاکت‌های قهوه به شمار می‌روند.

 


 

 

 

 

نحوه‌ی اندازه گیری رطوبت در پارچمنت و دانه‌ی سبز قهوه

نحوه‌ی اندازه گیری رطوبت در پارچمنت و دانه‌ی سبز قهوه

خشک شدن بخشی مهم در فرآوری قهوه به شمار می‌رود. اگر این پروسه به درستی انجام نگردد دانه‌های قهوه شروع به تخمیر شدن و یا حتی کپک زدن می‌کنند و نتیجه چیزی به جز رگه‌های طعمی ناخوشایند و کاهش کیفیت نخواهد بود. بنابراین چگونه اطمینان حاصل می‌کنید که پروسه‌ی خشک شدن دانه‌ها به درستی در حال انجام است؟ در این مطلب به اهمیت میزان رطوبت در مراحل مختلف پروسه‌ی خشک شدن دانه‌ی قهوه خواهیم پرداخت.

 

خشک کردن دانه‌ی قهوه.

 

میزان مورد نیاز دانه‌ی سبز قهوه برای رستری

میزان مورد نیاز دانه‌ی سبز قهوه برای رستری


یک رستر قهوه‌ی حرفه ای بودن چیزی بیش از حصول رست پروفایل فوق العاده است. یکی از مهم‌ترین موارد در راه اندازی و نگهداری یک رستری سودآور و کارآمد، سفارش دانه‌ی سبز قهوه به میزان کافی و درست است. عدم موفقیت در این امر به معنی آن است که در نهایت شما می‌مانید و حجم بالایی از دانه‌های کهنه و بیات شده و یا از طرف دیگر هزینه‌های گزاف برای دانه‌هایی که مجبور شده اید لحظه‌ی آخر تهیه کنید.
نویسنده‌ی این مقاله با هدف یادگیری موارد بیشتر درباره‌ی خرید دانه‌ی سبز، با رسترهای زیادی صحبت کرده و با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد چگونه خرید دانه‌ی سبز را به صورت کارآمد مدیریت نمایید.

 

 

 

 

 

کیسه‌های دانه‌ی سبز قهوه. Sofia Newton

معرفی برند لاسپازیاله

معرفی برند لاسپازیاله


لاسپازیاله (La Spaziale) در سال 1969 در ایتالیا تأسیس شد. بنیانگذاران لاسپازیاله با تجربه‌ی قبلی در زمینه‌ی ماشین‌های اسپرسو که به سال 1947 بازمی‌گشت وارد بازار شدند، بنابراین محصول آن‌ها ترکیبی از خلاقیت و نوآوری بود. امروزه کمپانی لاسپازیاله با به کارگیری پیشرفته ترین موارد فنی و خلق بالاترین سطح کیفی، به فلسفه‌ی دیرینه‌ی خود وفادار مانده و در بیشتر کشورهای جهان حضور پررنگی دارد.
لاسپازیاله به عنوان تولید کننده‌ی ماشین اسپرسو، دستگاه آسیاب و تجهیزات کافی شاپ در سراسر جهان شناخته می‌شود. با هم نگاهی اجمالی به هر بخش از محصولات این کمپانی خواهیم داشت.