به نظر شما یک کافه خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد

با وجود صد ها و گاه هزاران کافی شاپ در شهر های مختلف اما باز هم اکثر این کافه ها آنچنان که باید موفق عمل نمی کنند به نظر شما یک کافه خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد

 نظراتتون برای ما بنویسید.

مسابقۀ قلم و دانش در صنعت قهوه و کافه داری ایران، با هدف ترویجِ فرهنگ دانش پژوهی و ارتقای دانش عمومی در این صنعت برگزار می شود.

بسمه تعالی

قوانین اولین دورۀ مسابقات قلم و دانش در صنعت قهوه و کافه داری ایران مسابقۀ قلم و دانش در صنعت قهوه و کافه داری ایران، با هدف ترویجِ فرهنگ دانش پژوهی و ارتقای دانش عمومی در این صنعت برگزار می شود. قوانین: شرکت کنندگان باید یک مقالۀ معتبـر، بر اساس استاندارد های زیر بنویسند. حداقل تعداد صفحات، 7 و حداکثـر 35 صفحه مجاز می باشند. از زبان محاوره و عامیانه، کلمات و جمله بندی های پیچیده و زیاده گویی بپرهیزید.

چهارمین دوره مسابقات ملی اروپرس: ۱۲ و ۱۳ تیر ۹۸

12و13 تیر ماه مسابقات ایروس ایران در مرکز خرید بام لند تهران برگزار خواهد شد.

طرز تهیۀ چند شیرینی که لذت نوشیدن قهوه را بیشتر می کنند.

 

طرز تهیۀ چند شیرینی که لذت نوشیدن قهوه را بیشتر می کنند.

در همۀ کافه ها، همراه سفارش قهوه (اسپرسو یا دمی)، کاپوچینو و لاته، شیرینی یا شکلاتی سرو می شود. هر چه شیرینی تازه تر باشد، لذت خوردن آن و نوشیدن قهوه همراه خود را بیشتر می کند.
اگر قصد دارید که در منزل، محل کار و یا کافه یتان برای خود، خانواده یتان و مشتریانتان شیرینی تازه ای همراه با قهوه سرو کنید، با ما همراه باشید.
 

کوکی گردویی


 گردو به دلیل داشتن انواع ویتامین ها، مواد معدنی(آهن، منیزیم، فسفر و سلنیوم و …)، فیبر، آنتی اکسیدان و همچنین حجم بالای کالری از جمله خشکبارهای مقوی می باشد. بنابراین مصرف آن نقش موثری در سلامتی انسان دارد.

گفت و گو در مورد تعریف شغلی

 


در تاریخ 4 اسفند 1397 (23 فوریۀ 2019) پستی در صفحۀ اینستاگرام ایران لاته آرت منتشر شد مبنی بر اینکه دوستان و همراهان ایران لاته آرت و افراد مختلف، تعریف خود را از حرفۀ باریستایی ارائه دهند. یکی از خوبی های این چنین پست هایی، دریافت و مستند شدن نظرات گوناگون است. نظرات مختلف، در بخش کامنتهای این پست نوشته شده اند و هر کسی در حساب اینستاگرام ایران لاته آرت می تواند آنها را بخواند. نظرات افراد مختلف با دیدگاه ها و تجربه های متفاوت پیرامون حرفۀ باریستایی. اما ایراد آن است که نظرات مختلف که گاه به طنز آمیخته شده اند و گاه حتی اشتباه بیان می شوند، افراد بسیاری را به شک می اندازد که آیا آنچه از حرفۀ باریستایی می دانند درست است یا غلط؟ پس از خواندن تمامی نظرات، بر آن برآمدیم که مطلبی در این مورد بنویسیم. با ما همراه باشید.


در بیشتر مواقع، دانسته هایمان در مورد موضوعی، تماماً غلط نیستند، بلکه بخش کوچک یا اعظمی از دانشمان به اشتباهات آمیخته شده اند. برای مثال افراد بسیاری در مورد قهوۀ تخصصی، عصاره گیری و عطر و طعم های آن می دانند، اما هنگامی که در جلسات و هم نشینی های مختلف که گاه پیرامون قهوه در کافه ها تشکیل می شوند، حضور می یابند، بحث های متعددی پیش می کشند که در بعضی موارد عکس یا ضد و نقیض یکدیگرند.

مدیریت سفارش مشتری در کافی شاپ چگونه است

مدیریت سفارش مشتری در کافی شاپ چگونه است 

ایران لته آرت 

ما در این مقاله قصد داریم به زبانی کاملا ساده شما را با آماده سازی سفارشات مشتری آشنا کنیم.

 

در مرحله اول و قبل از آماده سازی سفارشات حتما از کامل بودن مواد اولیه مطمین باشید، بارها برایتان پیش آمده که در حین درست کردن سفارش مشتری با کمبود یک کالا مواجه شده اید و مشتری متوجه این موضوع شده است. پس لیست خرید را از قبل تهیه و روز کاری را بدون کسری آغاز کنید.

 

 

 

 

در مرحله بعد از تمیز بودن ظروف مطمین باشید ،برای تمیز کردن لکه ی آب روی لیوان ها یا قاشق و چنگال با بخار ماشین اسپرسو و دستمال پولیش این کار را سریع تر انجام دهید.

  

کافی شاپ ایده آل چگونه است ؟

 کافی شاپ ایده آل .....

ایران لته آرت _

امروزه کافی شاپ در ایران معنی و مفهوم متفاوتی نسبت به گذشته دارد .فضای کوچک و دنج ، جای خود را به فضای بزرگ تر تغییر داده و ما در اکثر خیابان های شهر بیش از دو تا سه کافه میبینیم  .

 

گفت و گو با آقای آیین فتاحی نفر سوم مسابقات آزاد بارتندیگ 2018

 

سومین مسابقات آزاد نوشیدنی های سرد در روز بیست و نهم خردادماه در استان اصفهان برگزار گردید و در آن شرکت کننده ها به محک زدن علم و تکنیک های خود در قالب ارائۀ نوشیدنی های سرد پرداختند. کسب مقام سوم در این مسابقه توسط آقای آیین فتاحی ما را بر آن داشت که با ایشان گفت و گویی کنیم و پای سخنان ایشان بنشینیم تا از دانش و تجربیات ایشان در زمینۀ بارتندینگ بهره مند شویم.

 

گفت و گو با آقای علی محمدی

 

این مطلب حاصل گفت و گوییست که با جناب آقای علی محمدی داشتیم تا به عنوان رسانه ای در صنعت کافه داری و صنایع غذایی ایران از تجربیات ارزشمند ایشان در زمینۀ بارتندینگ و فلیر بارتندینگ بهره مند شویم.

 

  1. در اول توضیحی در مورد خودتان و اینکه چگونه با بارتندینگ آشنا شدید، می دهید؟
  • :« با عرض ادب و احترام، بنده علی محمدی، فارغ التحصیل رشتۀ تربیت بدنی دانشگاه شیراز هستم. به صورت کاملاً اتفاقی در کنار فوتبال که حرفۀ اصلی ام بود در یکی از کافه های شیراز به صورت میزبان مشغول به کار شدم. از آنجا شروع کاری بنده بود و سال 2008 به صورت اتفاقی یکی از کلیپ های فردی به نام کریستین دلپچ (Cristian Delpech) که یکی از اشخاص مهم در زمینۀ فلیر بارتندینگ هستند را در یوتیوب مشاهده کردم و آنروز انقدر آن قدر از آن حرکات جذاب لذت بردم که باعث شد تا به امروز فلیربارتندینگ را دنبال کنم.»

 

سرفصل آموزش های طراحی روی قهوه لاته آرت ,لته آرت

جامعه لته آرت ایران اولین مرکز گسترش هنر لاته آرت در ایران 

لاته آرت چیست ؟ لته آرت چیست؟

سوال های زیادی در بین علاقه مندان به قهوه وجود دارد که آیا این الگو ها را باریستا خلق میکند یا توسط شابلون و ... خلق می شود.

latte art  هنر شیر و قهوه که در چند سال اخیر در بین باریستا رواج پیدا کرده و باعث شده  حتی صاحبان کافه باریستاهایی را استخدام کنند که تسلط کافی به هنر لته آرت را داشته باشد .

اما جامعه لته آرت ایران به لطف شبکه های اجتماعی و با به اشتراک گذاشتن هنر لاته آرت باریستاهای ایرانی سعی در ترویج این هنر در بین باریستا  و قهوه دوستان نمود.

تعریف لاته آرت