قوانین چلنج لاته آرت

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آیا برای اینکه۱۲و۱۱ شهریور ماه در باغ ایرو دور هم جمع شویم و رقابتی سالم و هیجان انگیز را رقم بزنیم، آماده اید؟ 
همانطور که قبلا گفتیم، پای یک گردونه ی شانس در مراحل مسابقه باز است و این گردونه، اصل هیجان رقابت است. اما قوانین کلی چیست؟
 
رقابت به صورت دو به دو انجام می شود، یعنی اینکه دو نفر همزمان پشت یک دستگاه اسپرسو می ایستند و هرکدام یک دستگاه دو گروپ laspaziale s2 در اختیار دارند.. هر دستگاه یک آسیاب قهوه دارد و این تمام آن محیطی است که لاته آرتیستان برای رقابت در اختیار دارند. 
 
در مرحله ی مقدماتی هر کدام از شرکت کننده ها باید یک لاته آرت ارائه دهند، اما اینکه پترن( طرح) آن ها چه باشد، مهم است. پترن آنها توسط گردانه ی شانس انتخاب می شود. در گردونه ی شانس هشت  تا پترن مختلف وجود دارد و هفت تای آن پترن هایی است که معلوم اند و هشتمین پترن آن پترن انتخابی یا free patern است.
هر کدام از شرکت کننده ها 3 دقیقه و 30 ثانیه مهلت دارند که لاته آرت خود را ارائه دهند و بین دو شرکت کننده، کسی که پترنش را بهتر اجرا کرده است، با رأی داوران به مرحله ی نیمه نهایی می رسد. در مرحله ی نیمه نهایی هم شرکت کننده ها دو به دو پشت دستگاه قرار می گیرند و هر کدام یک لاته آرت که پترنش توسط گردونه شانس انتخاب می شود، آماده می کنند.
اما اینبار در گردونه ی شانس، شش پترن در نظر گرفته شده است و شرکت کننده ها همان 3 دقیقه و 30 ثانیه را برای اجرای پترنشان زمان دارند.
و در آخر به فینال می رسیم. در فینال هر دو فینالیست  پشت دستگاه اسپرسو خود قرار می گیرد و 15 دقیقه زمان دارد که دو تا لاته و دو تا ماکیاتو تحویل داوران دهد.
 
* پترن های او نیز توسط گردونه ی شانس انتخاب می شوند. 
پترن ماکیاتو انتخابی توسط لاته آرت می باشد.
💥اما ملاک های امتیاز دهی به پترن ها چیست؟
💥پترن های اجرا شده باید کاملا تمیز و عاری از هر گونه پودر قهوه، پودر شکلات و .. باشد.
تنها مواد مجاز در فنجان اسپرسو و شیر خواهند بود.
فنجان باید تمیز باشد و کثیفی فنجان از قهوه و شیر، یک ایراد به حساب خواهد آمد.
معیار امتیاز دهی به پترن، کنتراست ( وضوح طرح )، تقارن، کیفیت شیر و دسته ی فنجان خواهد بود.
برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ی ذیل در ارتباط باشید.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
02188943480
09126049270

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید