مشتریان عادی یکی از بهترین ها هستند: آنها می توانند جو را قشنگتر کنند، به کافی شاپ کمک کنند مانند خانه ای گرم باشد و شاید مهمتر از همه سود را افزایش می دهند. اما چه چیزی باعث می شود کافی شاپ ها به طور مرتب جذب مشتری داشته باشند؟ چگونه شما به عنوان یک مالک یا مدیر “کافه مُسری” را ایجاد می کنید که مردم همچنان به آن باز می گردند؟ ما چند نکته را برای شما داریم.

ایجاد رابطه با مشتریان:

به نظر ساده می رسد، اما این فراتر از خدمات خوب به مشتری است برقراری رابطه چیزی بیش از این است که فقط از مشتری بپرسید که سفارشتان چیست و هنگام ترک آنها از شما تشکر کنند. ایجاد روابط به معنای بیرون آمدن از این مسیر ساده است به نحوی که مشتری شما به معنای واقعی احساس استقبال شما را حس کند. یک روش آسان و عملی برای انجام این کار، شناختن نام افراد است.

همانطور که Joyce E. A. Russell مربی شغلی می نویسد “نام یک شخص بزرگترین ارتباط با هویت و شخصیت اوست” با کاربرد نام شخصی شما نشان می دهید که آنها چیزی بیش از مشتری هستند: آنها یک فرد هستند و شما در سطح شخصی با آنها در ارتباط هستید.

این همان روشی است که استار باکس سالهاست از آن استفاده می کند، به این صورت که نام افراد را بر روی باکس قهوه می نویسد و از قهوه برای ایجاد ارتباط بین افراد استفاده می کند. نکته بعدی این است که فضا را فراموش نکنید: اگر تا به حال به یک سرویس بهداشتی کثیف رفته اید و یا وسایل باقی مانده شخص دیگری را روی میز خود دیده اید، می دانید که فضای کثیف می تواند برداشت شما از یک مکان را به کلی خراب کند.

کافه های مُسری

متخصصان صنعت قهوه می دانند که باید چیزها را به طور کلی مرتب نگه دارند (از دستگاه قهوه تا لوازم مربوطه) اما نکته بزرگتر این است که پاکیزگی خوب است اما رسالت واقعی باید از بین بردن هر چیزی باشد که سر راه تجربه خود افراد از محیط کافه قرار دارد.

ثبات در ارائه محصول خوب: اگر در قهوه ای که ارائه می دهید شهرت خوبی داشته باشید مردم ظاهر خواهند شد و اگر همیشه قهوه خوبی داشته باشید آنها را تبدیل به مشتری ثابت خواهید کرد. ثبات، تفاوت بزرگی ایجاد می کند. برای مشتری ها مهم نیست که چه روزی و چه فصلی از سال باشد، باریستا چه کسی است یا محیط چقدر شلوغ باشد، مهم این است که محصول شما به همان اندازه روز قبل طعم خوبی داشته باشد.

خدمت رسانی را در صنعت خدمات به یاد داشته باشید: گاهی ممکن است در کار قهوه روزهای خوب و بدی داشته، باشید این طبیعی است. نکته مهم اینجاست که کاری را که عاشق آن هستید را به خوبی یاد بگیرید و مهم تر از آن به بقیه همکاران خود نیز منتقل کنید.

کافه های مُسری

وقتی واقعا عاشق کارهایی که می کنید باشید و عمیقاً به محصولی که ارائه می دهید اهمیت دهید، فراموش نکنید که نکته مهم در شغل شما این است که آن را به شخص دیگری یاد دهید. ارائه خدمات فرقی نمی کند به مشتری باشد یا کمک به همکار خود، این مساله باعث می شود که کافه ای به روز داشته باشید. ما می دانیم که هسته اصلی کار ما تهیه قهوه است. اما گاهی پیش می آید که با موضوعات جدید یا کارهایی که قبلا نکرده اید مواجه شوید. از طرفی زمانی که شما در مقابل خواسته مشتری به اصطلاح پشت چشم نازک می کنید انتظار ایجاد رابطه اعتماد بین خود و مشتری را نداشته باشید.

چرا که با تبدیل شدن افراد به مشتری ثابت می توانید نوشیدنی های پیشنهادی خود را به مرور زمان به آنان معرفی کنید و از طرفی پاسخ معقول در مورد رسپی های مورد علاقه آنان داشته باشید. با کارمندان شروع کنید: مهم نیست که چقدر کارکنان پرشور هستند، این کار همیشه یک شغل خواهد بود. بعضی اوقات روزهای بدی خواهد بود. اما به طور کلی، اگر هدف شما ایجاد فضایی باشد که مشتریان بخواهند در آن حضور داشته باشند، کارکنان نیز باید بخواهند که آن جا حضور داشته باشند. رهبر یک کافی شاپ (صاحبان ، مدیران ، بارستاها و غیره) باید با کلیه کارمندان با احترام رفتار کنند.

 دستمزد مناسبی به افراد بدهید، سعی کنید برنامه از قبل مشخص شده کارکنان را خراب نکنید و به نگرانی های آنها گوش دهید. این موارد باعث ایجاد تفاوت زیادی در نحوه احساس کارکنان شما از کار خواهد شد و وقتی کارمندان شما راضی هستند، برقراری ارتباط سالم با مشتریان برای آنها راحت تر خواهد بود. این نکات کاملاً واضح به نظر می رسند، اما واقعیت این است که بسیاری از آنها پیروی نمی کنند. متخصصان قهوه غالباً فراموش میکنند که رضایت کارکنان فقط به طور طبیعی اتفاق نمی افتد و مشتریان متوجه خواهند شد که کارمندان انگیزه ندارند.

کافه های مُسری

علاقه مندان قهوه افراد پرشوری هستند. این اشتیاق را با خدمات عالی، قهوه عالی و نرخ بالای مشتری ها نگه دارید. تکرار شدن مشتریان تفاوت عمده ای را بین کافی شاپ ها ایجاد می کند.چرا که آنها سود بیشتری برای شما به بار خواهند آورد، زیرا هزینه های بازاریابی را کاهش می دهند و به طور طبیعی سیر صعودی مشتری را برای شما به ارمغان می آورند به این شرط که شما نیز سطح کافه را مانند همان ابتدای کار بالا نگه دارید.

برگرفته از مقاله contagious cafes, how can you  get repeat customers

مترجم نگار ابوطالبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed