کلور

 

دنیای قهوه، به شدت در حال توسعه و پیشرفت است؛ آنقدر که هر سال چند ابزار مختلف برای دم آوری قهوه معرفی می شوند و حتی طراحی ابزار های قبلی، اصلاح می شوند. شاید این ابزار را در کافه های بسیاری دیده باشید. ظاهری شبیه به V60  دارد ولی به طور کلی کارکردش با V60 تفاوت دارد. کلور سابۀ قهوه را به روش غوطه وری عصاره گیری می نماید، اما V60 قهوه را به روش چکانش عصاره گیری می کند. تقریباً می توان برای شبیه سازی کلور، عصاره گیری را به وسیلۀ فرنچ پرس انجام داد و سپس با V60 یا کالیتا عصارۀ حاصل را فیلتر و تفاله های قهوه را جدا کرد

زمانی که شما از ابزار هایی مانند کمکس (که به وسیلۀ جاذبه و چکانش قهوه را عصاره گیری می کنند) استفاده می کنید، نمی توانید به خوبی تماس آب با قهوۀ آسیاب شده را مدیریت کنید، چرا که آب پس از ریخته شدن توسط جاذبه به پایین هدایت می شود و به سرعت از فیلتر می گذرد؛ به همین جهت مهارت بالایی می طلبد تا با مدیریت ریزش آب داغ روی سابۀ قهوه به صورت چرخشی و مقدار کم، تماس آب و قهوه برای دستیابی به یک عصاره گیری ایده آل را مدیریت کنید. کلور تمامی این مراحل را آسان کرده است. همانند فرنچ پرس فقط کافیست آب داغ را به قهوه اضافه کنید و حدود 4 دقیقه صبر کنید تا قهوه عصاره گیری شود. تفاوت فرنچ پرس با کلور در نوع فیلتر آنهاست. فیلتر فرنچ پرس فلزی و فیلتر کلور کاغذی است. البته وارد مباحث تخصصی مانند تأثیر شکل ابزار در عصاره گیری نمی شویم.

 

کلور

فیلتر کاغذی نازک کلور باعث می شود مقداری از روغن های قهوه و مقدار کمی از دیگر ترکیبات عطری و طعمی جذب فیلتر بشوند. جذب روغن های قهوه توسط فیلتر کاغذی به قهوه ای شفاف تر و روشن تر می انجامد. این بدین معنی نیست که بخواهیم داوری کنیم که فیلتر فلزی بهتر است یا فیلتر کاغذی، اما فیلتر فلزی فرنچ پرس به خوبی قهوه را فیلتر و صاف نمی کند و کمی از تفاله های قهوه درون فنجان خواهند بود.

 

کلور

دو ویژگی بسیار خوب کلور اینست که دارای در است و هنگام عصاره گیری، دما به میزان کمتری افت می کند و دومین ویژگی مثبت آن اینست که پس از قرار دادن بر روی لیوان یا سرور گلس، دریچۀ زیر آن باز می شود. همین دو ویژگی باعث می شود که مراحل دم آوری قهوه را انجام دهید و با خیال آسوده، آن را روی میز مشتری بگذارید تا به هر میزان که خودش خواست قهوه اش دم بکشد و عصاره گیری شود تا در زمان مناسب آن را فیلتر و صاف کند.

کلور

کلور را در هر مدل، رنگ و اندازه ای که بخواهید، می توانید از ایلاشاپ تهیه کنید.

برای ورود به ایلاشاپ اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed